Mleko Bebiko

Nie wszystkie dzieci mogą być karmione mlekiem matki. Przyczyn może być wiele, jednak jeśli lekarz zaleci wprowadzenie mleka modyfikowanego, warto wybrać takie, które dostarczy maluchowi nie tylko właściwych substancji odżywczych, ale również wzmocni jego odporność.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, apteka Gemini na swojej stronie internetowej http://www.aptekagemini.pl/bebiko-1-mleko-poczatkowe-dla-niemowlat-od-urodzenia-800g.html zamieściła wysokiej jakości mleko początkowe przeznaczone dla niemowląt. Mleko Bebiko zapewnia im składniki niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Jest to niezwykle istotne, ponieważ w pierwszych miesiącach życia jest to jedyny pokarm dziecka.

Warto również wiedzieć, że układ pokarmowy rozwija się u malucha jeszcze przez długi czas, dlatego z myślą o tym produkty Bebiko charakteryzuje:

  • opatentowana kompozycja błonnika GOS/FOS, który sprzyja rozwojowi korzystnej flory jelitowej,
  • obecnością LCPUFA – kwasów, których pod dostatkiem jest jedynie w mleku matki (nie są one dostępne w żadnym innym mleku),a które odpowiadają za poprawę widzenia, rozwój okładu nerwowego oraz zdolności poznawcze,
  • dodatek tauryny – aminokwasu zwiększającemu rozpuszczalność kwasów żółciowych.

Mleko modyfikowane jest bardzo łatwe w użyciu. Należy je połączyć z gotowaną uprzednio przez 5 minut wodą, ostudzoną do temperatury 40 stopni. W celu dokładnego wymieszania konieczne jest energiczne wstrząśnięcie butelką. Przy stosowaniu mleka modyfikowanego należy pamiętać, że każdorazowo najlepiej przygotowywać je bezpośrednio przed podaniem, a jeśli nie jest to możliwe, wykorzystać w ciągu dwóch godzin po przygotowaniu. Istotne jest również to, by nigdy nie podawać dziecku ponownie niewykorzystanej części mleka.


Apteka Gemini
ul. Trzy Lipy 3
80-172 Gdańsk
tel. 58 600-80-88

Zobacz także:

Żylaki leczenie Poznań

Żylaki leczenie Poznań

USG Doppler - Warszawa

USG Doppler - Warszawa

Lekarz psychiatra Warszawa

Lekarz psychiatra Warszawa

Olej konopny

Olej konopny

Oferta doświadczonego i skutecznego psychologa

Oferta doświadczonego i skutecznego psychologa