Uwaga rodzice – dopalacze!

Kiedyś brali narkotyki, pili alkohol i palili papierosy. Teraz zażywają dopalacze, biorą leki. Tak współczesna młodzież „doświadcza” życia. Uzależnienie od dopalaczy to niestety nie mit a fakt. Coraz większa liczba młodych ludzi po nie sięga. Są dostępne od ręki, ponieważ nie są zakazane. Mimo iż rząd prowadzi z nimi walkę, to nie jest w stanie zabezpieczyć i zakazać wszystkiego. Tutaj dlatego ważna jest interwencja rodziców i nauczycieli. Polega ona na tym, że powinni obserwować swoje dzieci i uczniów, oraz ich uświadamiać. Pokazywać przykłady osób, które brały i jakie konsekwencje miały. Im bardziej szokujące historie tym lepiej. Dziecko musi się przestraszyć, przerazić wręcz.

Nowe doznania młodzieżyDzieciaki sięgają po tego typu substancje, ponieważ szukają nowych doznań. Często sięgają po nie osoby, które próbowały już narkotyków, alkoholu. Teraz po prostu szukają nowych emocji. Jednak coraz częściej i osoby „czyste” próbują dopalaczy, ponieważ chcą zaimponować. Powstają wyzwania, które nakłaniają dzieci do zażycia. Osoba, która nigdy nie brała narkotyków czy marihuany nie ma pojęcia ile może zażyć. Bierze za dużo i dochodzi do tragedii.

Konsekwencje dopalaczyPoza jednorazowym zażyciem i zatruciem, coraz większa liczba młodych osób jest uzależnioną od dopalaczy. Na początku bierze małą ilość, przy czym jednocześnie uzależnia się od nich i potrzebuje coraz więcej i częściej. Sięgają po nie młodzi i rujnują zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Tutaj ważna jest reakcja rodziców i nauczycieli, którzy już przy pierwszych niepokojących objawach powinni reagować. Wysłanie dziecka na terapię nawet w początkowej fazie uzależnienia jest konieczne. Dziecko nie poradzi sobie samo. Uzależnienie to często skutek pewnych zachowań emocjonalnych. Trzeba szukać przyczyny. To można robić na terapii np. w ośrodku Oaza.Klinika dla młodzieży Oaza
Ługowiska 1
87-850 Choceń
tel. 725 18 70 70

Zobacz także:

Żylaki leczenie Poznań

Żylaki leczenie Poznań

USG Doppler - Warszawa

USG Doppler - Warszawa

Lekarz psychiatra Warszawa

Lekarz psychiatra Warszawa

Olej konopny

Olej konopny

Oferta doświadczonego i skutecznego psychologa

Oferta doświadczonego i skutecznego psychologa